تبلیغات
من انقلابی میمانم - امام خمینی و جوانان
مرتبه
تاریخ : جمعه 9 خرداد 1393

سلام

باز هم خرداد و ندای انتظار فرج از نیمه خرداد.

به تقویم نگاه میکردم و دیدم امسال رحلت امام خمینی(ره) و روز جوان به هم نزدیکه.

گفتم چندتا از توصیه های امام به جوانان را بزارم تو وبلاگم تا جوانان بیشتر با سیره امام آشنا بشن

اندرزهای امام خمینی(ره) به دانشجویان
 در دانشگاه بعضی از اشخاص رفته اند گفته اند كه دخالت در انتخابات دخالت در سیاست است و این حق مجتهدین است. تا حالا می گفتند كه مجتهدین در سیاست نباید دخالت بكنند این منافی با حق مجتهدین است آنجا شكست خورده اند حالا عكسش را دارند می گویند. 
● دخالت در امور سیاسی
در دانشگاه بعضی از اشخاص رفته اند گفته اند كه دخالت در انتخابات دخالت در سیاست است و این حق مجتهدین است. تا حالا می گفتند كه مجتهدین در سیاست نباید دخالت بكنند این منافی با حق مجتهدین است آنجا شكست خورده اند حالا عكسش را دارند می گویند. این هم روی همین زمینه است. این كه می گویند انتخابات از امور سیاسی است و امور سیاسی هم حق مجتهدین است هر دویش غلط است. انتخابات سرنوشت یك ملت را دارد تعیین می كند. انتخابات بر فرض این كه سیاسی باشد و هست هم، این دارد سرنوشت همه ملت را تعیین می كند یعنی آحاد ملت سرنوشت زندگیشان در دنیا و آخرت منوط به این انتخابات است.
● جلوگیری از نفوذ عناصر انحرافی به دانشگاه ها
اكنون بحمدالله تعالی دانشگاه از چنگال جنایتكاران خارج شده، بر ملت و دولت جمهوری اسلامی است در همه اعصار كه نگذارند عناصر فاسد دارای مكتب های انحرافی با گرایش به غرب و شرق در دانشسراها و دانشگاه ها و سایر مراكز تعلیم و تربیت نفوذ كنند و از قدم اول جلوگیری نمایند تا مشكل پیش نیاید و اختیار از دست نرود. و وصیت اینجانب به جوانان عزیز دانشسراها و دبیرستان ها و دانشگاه ها آن است كه خودشان شجاعانه در مقابل انحرافات قیام نمایند تا استقلال و آزادی خود و كشور و ملت خودشان مصون باشند.

...


● استقبال از حكومت اسلامی
دانشجویان چشمشان باز است. شما مطمئن باشید اگر این مكتب را عرضه نمایید و حكومت اسلامی را چنان كه هست به دانشگاه ها معرفی كنید دانشجویان از آن استقبال خواهند كرد. دانشجویان با استبداد مخالفند، با حكومت های دست نشانده و استعماری مخالفند، با قلدری و غارت اموال عمومی مخالفند، با حرام خواری و دروغ پردازی مخالفند. با اسلامی كه [آن] طرز حكومت اجتماعی و تعالیم دارد هیچ دانشگاه و دانشجویی مخالفت ندارد.
● اعتلای پرچم اسلام در دانشگاه ها
سعی كنید در دانشگاه پرچم اسلام را بالا ببرید. تبلیغات مذهبی بكنید. مسجد بسازید اجتماعاً نماز بخوانید تظاهر به نماز خواندن بكنید. وحدت مذهبی لازم است وحدت مذهبی است كه این اجتماع عظیم و فشرده را ایجاد می كند. اگر علاقه به استقلال ایران دارید وحدت مذهبی داشته باشید.
● تحصیل علم با كمال جدیت
باید چه طبقه جوان روحانی و چه دانشگاهی با كمال جدیت به تحصیل علم هر یك در محیط خود ادامه دهند. این زمزمه بسیار ناراحت كننده كه اخیرا بین بعضی جوانان شایع شده كه درس خواندن چه فایده ای دارد، مطلبی است انحرافی و مطمئنا یا از روی جهالت و بی خبری است و یا با سوء نیت و از القائات طاغوتی شیطانی است كه می خواهند طلاب علوم دینی را از علوم اسلامی بازدارنده كه احكام اسلام به طاق نسیان سپرده شود و محو آثار دیانت به دست خودمان تحقق پیدا كند و جوانان دانشگاهی ما را انگل و متكی به قشرهای استعماری بار بیاورند كه همه كسی چون همه چیز، وارداتی باشد و احتیاج به اجنبی در تمام ابعاد و رشته های علمی هر چه بیشتر روزافزون شود و این خطر بزرگی است كه كشور را هر چه بیشتر به عقب می راند.
● التزام به احكام اسلام
باید جوانان روحانی و دانشگاهی قسمتی از وقت را صرف كنند در شناخت اصول اساسی اسلام كه در راس آن توحید و عدل و شناخت انبیای بزرگ، پایه گذاری عدالت و آزادی است، از ابراهیم خلیل تا رسول خاتم، صلی الله علیه و آله و علیهم اجمعین و در شناخت طرز تفكر آنها از نقطه اقصای معنویت و توحید تا تنظیم جامعه و نوع حكومت و شرایط امام و اولی الامر و طبقات دیگر.
باید شما دانشجویان دانشگاه ها و سایر طبقات روحانی و غیره از دخالت دادن سلیقه و آرای شخصی خود در تفسیر آیات كریمه قرآن مجید و در تاویل احكام اسلام و مدارك آن جدا خودداری كنید و ملتزم به احكام اسلام به همه ابعادش باشید و مطمئن باشید آنچه صلاح جامعه است در بسط عدالت و رفع ایادی ظالمه و تامین استقلال و آزادی و جریانات اقتصادی و تعدیل ثروت به طور عاقلانه و قابل عمل و عینیت در اسلام به طور كامل می باشد و محتاج به تاویلات خارج از منطق نیست.
● خودیابی و خودباوری
شما دانشجوهای عزیز خودتان درصدد این باشید كه از غرب زدگی بیرون بیایید این گمشده خودتان را پیدا بكنید. آنها درصددند كه با هر ترتیب شده است خودشان را به ما تحمیل كنند و شما باید مقاومت كنید. شمایی كه می خواهید مستقل باشید می خواهید آزاد باشید هم چو خودتان سرپای خودتان ایستاده باشید باید همه قشرها در این مملكت همه قشرها بنا بر این بگذارند كه خودشان باشند.
● استفاده از كتب استاد مطهری
اكنون شنیده می شود كه مخالفین اسلام و گروه های ضد انقلاب درصدد هستند كه با تبلیغات اسلام شكن خود دست جوانان عزیز دانشگاهی ما را از استفاده از كتب این استاد فقید كوتاه كنند. من به دانشجویان و طبقه روشنفكران متعهد توصیه می كنم كه كتاب های این استاد عزیز را نگذارند با دسیسه های غیر اسلامی فراموش شود. از خداوند متعال توفیق همگان را خواهانم.برچسب ها: رحلت امام خمینی، روز جوان، میلاد حضرت علی اکبر، دانشجو، حکومت اسلامی، وصیت امام، خرداد،
ارسال توسط منصور خسروی
آرشیو مطالب
دوستان
نوای عشق
طراح قالب
پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم